Види граніту

Види граніту в Україні налічують понад 10 позицій, відрізняючись за кольорами та текстурою. А що таке граніт? Від латинського granum – зерно. Гірська кристалічна порода, що складається із польового шпату, слюди та кварцу і утворилась здебільшого внаслідок охолодження і затвердіння магматичного розплаву. Колір граніту залежить від вмісту польового шпату. Різноманітність типів кристалічної структури каменю визначає різноманітність видів граніту. Загалом граніт поділяють на крупнозернистий, середньозернистий та дрібнозернистий. Україна багата гранітними родовищами, основна частина яких сконцентрована у межах Українського кристалічного щита. Найбільш відомими є житомирські та коростишівські граніти.

До основних характеристик, які визначають переваги граніту відносно інших матеріалів природного чи штучного походження, можна віднести:

Довговічність. Окремі види граніту (дрібнозернистий граніт) не виявляють ознак руйнування сотні років. Відтак, пам’ятники з граніту, виготовлені на Ваше замовлення стоятимуть у своєму первісному вигляді десятки років.

Міцність. Граніту притаманна висока стійкість до тертя і стирання, а також механічних пошкоджень. На відміну від мармуру, він не потребує додаткового захисного покриття. Усі види граніту не тріскають та не руйнуються тривалий час.

Стійкість до атмосферних явищ. Оскільки граніт практично не вбирає вологи, йому властива висока морозостійкість. Ви можете не хвилюватись, що придбаний Вами пам’ятник може розтріскатись під час морозів.

Екологічність. Природний радіаційний рівень більшості видів граніту відноситься до 1-го класу (радіаційно безпечні і придатні як для зовнішніх, так і для внутрішніх робіт).

Широка колірна гама. Колір граніту залежить від вмісту у ньому польового шпату і змінюється відповідно до родовища. Естетично привабливим є поєднання гранітного каменю різних кольорів та відтінків.

Багатство фактур. Залежить від способу обробки, озрізняють такі види граніту: шорсткий неполірований, полірований до блиску.

Пропонуємо Вашій увазі наступні види граніту українських родовищ.

Вироби з граніту відрізняються вишуканістю та естетичною привабливістю. Граніт, завдяки широкій гамі текстур, кольорів та відтінків органічно поєднується з іншими матеріалами та підходить до усіх стилів в оформлення інтер’єрів та екстер’єрів. Виробам з граніту притаманні функціональні характеристики, які надають їм перевагу порівняно з виробами із інших природніх та полімерних матеріалів.

First Name
Last Name
Email
Message
The form has been submitted successfully!
There has been some error while submitting the form. Please verify all form fields again.